یکشنبه, 01 مرداد 1396
سایت خبری بندر دیر

مهم ترین اولویت دولت از نگاه فرماندار گناوه+تصاویر

فرماندار گناوه گفت: در راستای تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام از شروع به کار پروژه های عمرانی جدید خودداری شود.


به گزارش نجیرم به نقل از روابط عمومی فرمانداری گناوه سیدعلی پاک نژاد در نشست بررسی اعتبارات کمیته برنامه ریزی سال 94 گفت:  اولویت دولت یازدهم تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام است.


 وی افزود: متاسفانه در سال های گذشته بدون تامین اعتبار لازم، پروژه های زیادی در حد کلنگ زنی یا شروع به کار اندک به دولت یازدهم تحویل گردیده است و دولت برای جلوگیری از هدررفت اعتبارات و سرمایه های کشور مجبور است حتی الامکان از تعریف پروژه های جدید خودداری نماید.
فرماندار گناوه افزود: علی رغم اختصاص اعتبارات فراوان طی سه سال گذشته هنوز هم بیش از 70 میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل طرح های نیمه تمام شهرستان مورد نیاز است در حالی که اعتباری که در کمیته برنامه ریزی امسال اختصاص خواهد یافت کمتر از این رقم خواهد بود.
پاک نژاد عملکرد تیم اقتصادی دولت در مدیریت بحران کمبود اعتبارات را ستودنی دانست و گفت: میزان تخصیص اعتبارات مصوب نسبت به سال های گذشته با وجود مشکلات و معضلات بزرگ کشور در زمینه نقدینگی بهبود مناسبی داشته است.
وی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست پس از تشکیل جلسه کمیته برنامه ریزی سال 95 در اسرع وقت نسبت به مبادله موافقت نامه ها و تسریع در اتمام پروژه های عمرانی اقدام نمایند.

دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان گناوه نیز گفت: از مجموع اعتبارات مصوب کمیته برنامه ریزی شهرستان گناوه در سال گذشته 76درصد آن اختصاص یافته که نسبت به سال های اخیر افزایش داشته است.
علی پورداود افزود: از دستگاه های اجرایی انتظار می رود به گونه ای برنامه ریزی کنند که از اعتبارات اختصاص یافته حداکثر بهره برداری صورت گیرد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری گناوه نیز در نشست بررسی اعتبارات کمیته برنامه ریزی گفت:  در سال جاری پیشرفت پروژه های عمرانی شهرستان را با جدیت بیشتری نظارت خواهیم کرد.
حمزه مسعودی نیا افزود: در این راستا کمیته نظارت شهرستان تشکیل شده و انتظار می رود دستگاه های اجرایی، پیمانکاران را جهت همکاری کامل با این کمیته توجیه کنند.
وی خاطرنشان نمود: ضروری است دستگاه های اجرایی نسبت به پیگیری میزان اختصاص نقدینگی به پروژه های عمرانی خود حساسیت و جدیت بیشتری به خرج دهند تا از هدررفت سرمایه ها و اعتبارات شهرستان جلوگیری شود.

اضافه کردن نظر


اخبار نجیرم