یکشنبه, 01 مرداد 1396
سایت خبری بندر دیر

یادداشت فیسبوکی اسحاق جهانگیری از عسلویه

معاون اول رییس جمهور در فیسبوک خود نوشت: «پارس جنوبی بیانگر یک دوره پرشکوه و با عظمت تاریخی صنعت نفت ایران و یادگاری است از دوره اصلاحات.»

به گزارش «نجیرم »؛ اسحاق جهانگیری هفته گذشته برای آغاز احداث طرح پالایشگاهی سیراف با مشارکت بخش خصوصی در عسلویه و کنگان حضور یافته بود.

متن یادداشت فیسبوکی جهانگیری را در ادامه می خوانید:

پارس جنوبی بیانگر یک دوره پرشکوه و با عظمت تاریخی صنعت نفت ایران و یادگاری است از دوره اصلاحات.

معروف است که در ابتدای کار که رئیس دولت اصلاحات در سفر به بوشهر از منطقه عسلویه بازدید کرد اتوموبیلشان در چاله های مسیر زمینگیر شد و به ناچار یکی از رانندگان محلی، خودروی آقای خاتمی و همراهان را از چاله بیرون آورد و در ادامه هدایت خودرو را بر عهده گرفت. در دوره اصلاحات طی یک برنامه منسجم، پارس جنوبی به سمبلی غرورانگیز تبدیل شد و در همان زمان بود که برداشت روزانه گاز ما با برداشت قطر مساوی شد.

افسوس و دریغ که از فرصت 8 ساله بعدی استفاده مناسبی نشد و ما به جایی رسیدیم که قطر دو برابر ما برداشت می کند.

دولت تدبیر و امید از ابتدای کار با همت آقای دکتر روحانی و با مدیریت آقای مهندس زنگنه برنامه جامعی را برای اتمام همه فازهای پارس جنوبی آغاز کرد و بحمدالله توفیقات خوبی هم داشته اند.

هفته گذشته که برای شرکت در برنامه آغاز پروژه مجموعه پالایشگاه های میعانات گازی سیراف به بوشهر و منطقه کنگان سفر داشتم پیمانکاران فازهای باقیمانده در جلسه خصوصی، از مدیریت خوب و برنامه ریزی وزارت نفت گفتند و افزودند که اگر مطالبات ما پرداخت شود قول می دهیم که تا پایان سال 96 تمام فازهای باقیمانده را به بهره برداری برسانیم. در آن زمان است که برداشت ما و قطر مساوی و یا برداشت ما کمی بیشتر می شود.

پارس جنوبی متعلق به همه ملت ایران است؛ به لطف خدا در پرتو مدیریت و دانش ایرانی به بالندگی می رسد و با حمایت دولت و ارکان نظام به بار خواهد نشست. به امید آن روز

اضافه کردن نظر


اخبار نجیرم